Haber

Bakan Özhaseki, depremde çocuklarını kaybeden aileyi ziyaret etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş’taki depremlerde 3 çocuğunu kaybeden Demirel ailesini ziyaret etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Özhaseki, deprem bölgelerinde yaptığı bir dizi inceleme ve ziyaretler çerçevesinde Malatya’nın ardından Kahramanmaraş’a gitti.

Bakan Özhaseki, Kahramanmaraş’taki depremlerde 3 çocuğunu enkaz altında kaybeden Demirel ailesine ilk ziyaretini yaptı.

Aileyi TOKİ’den kura ile yerleştirildikleri evlerinde ziyaret eden Bakan Özhaseki, taziyelerini iletti ve devlet olarak vatandaşın yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Hayatta kalanlar güvenli evlerine yerleşene kadar bölgede çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Özhaseki, “Kalbimiz, aklımız ve bir elimiz her zaman hayatta kalanlarla birlikte olacak. Allah gönlünüze göre versin. Rabbim ayırmasın” dedi. ahirette bize. İyi ki yolumuza devam edebiliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Depremin ardından 36 saat sonra enkazdan çıkarılan baba Osman Demirel ve anne Aynur Demirel, Bakan Özhaseki’ye teşekkür ederek, “Allah devletimizden ve hayırseverlerden razı olsun” dedi. sözünü kullandı.

catalpinarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu