Haber

Çinli Tıbbi Ekip Sudan’da Ücretsiz Klinik Açtı

Çinli sağlık ekibinin Sudan’daki 37’nci grubu, ilk Çinli sağlık ekibinin yurt dışına gönderilmesinin 60’ıncı yıldönümünde ülkenin kuzeyindeki Nil Nehri eyaletinde ücretsiz klinik açtı.

Çin sağlık grubunun Sudan lideri Xing Zhijing’in verdiği bilgiye göre Cumartesi günü gerçekleştirilen ücretsiz klinik hizmetleri, Geleneksel Çin Tıbbı ve genel cerrahi dahil 14 uzmanlık dalında 40 sağlık personeli tarafından veriliyor.

SES 1 (Çince): Sudan’daki Çin sağlık grubunun lideri XING ZHIJING:

“Bu yıl ilk Çinli sağlık ekibinin Afrika’ya gönderilmesinin 60. yıl dönümü. Burada büyük ölçekli ücretsiz bir klinik kurmak son derece önemli.”

Eyalet valisi adına Nil Nehri eyaletinin Üretim ve Kaynaklar Bakanı Salah Ali, Çinli sağlık grubuna ücretsiz klinikleri ve son zamanlarda Sudan halkını güzelleştirme çabaları için teşekkürlerini dile getirdi.

Eyaletin Shendi kasabası sakinleri kliniğe yoğun ilgi gösterdi.

SES 2 (Arapça): MOHAMED OMER ABDALLA AHMED, Shendi kasabası sakini:

“Bizi Çinli doktorlar karşıladı ve yapılan tetkikler sonucunda yüksek tansiyon teşhisi kondu. Doktorlar işinin ehli. Tüm doktorlara ve sağlık ekibine teşekkür ediyoruz.”

SES 3 (Arapça): Şendi kasabası sakini FAISAL BALLA AL-BASHIR:

“Son derece profesyonel Çin sağlık ekibine teşekkür ediyoruz. İşlerinde son derece yetkinler. Onlara çok teşekkür ediyoruz.”

Sudan’daki Çin Büyükelçiliği ekonomive Ticaret Müsteşarı Guo Hu, Çin’in Sudan’a yönelik takviyelerinin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini söyledi.

SES 4 (Arapça): GUO HU, Sudan’daki Çin Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı:

Çin, gelecekte tıbbi ekipler, ekipman ve aşı bağışları, hastane geliştirme projeleri ve ortak seminerler ve çalıştaylar düzenleyerek Sudan’ın sağlık gelişimini desteklemeye devam edecek.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Hartum’dan bildiriyor. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu