Haber

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a görevinden dolayı tebrik mesajları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde düzenlediği basın toplantısıyla yeni kabine üyelerini açıkladı. Yeni dönemde Dışişleri Bakanlığı görevi MİT Başkanı Hakan Fidan’a verildi. Kararın ardından birçok ülke Fidan için tebrik mesajları attı.

“KARDEŞLİK VE İTTİFAK İLİŞKİLERİNİN GÜÇLENECEĞİNE EMİNİM”

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, “Kardeşi Türkiye’nin yeni Dışişleri Bakanı olarak atanan Hakan Fidan’ı canı gönülden tebrik ediyor, bu onurlu görevde kendisine başarılar diliyorum! Eminim ki Azerbaycan ile Azerbaycan arasındaki kardeşlik ve ittifak ilişkileri sağlamdır. Türkiye daha da güçlenecektir.” paylaştı

FRANSA DIŞİŞLERİ BAKANI’NDAN TÜRKÇE MESAJ

Fransa Dışişleri Bakanı Catherine Colonna da Hakan Fidan’a Türkçe ve Fransızca bir tebrik mesajı gönderdi. Colonna, “Özellikle barış ve bölgesel istikrar, NATO içinde diyalog ve küresel sorunlar gibi alanlarda aralarındaki işbirliğini sürdürmek için yakında bir araya geleceğiz.” dedi. söz konusu.

KKTC’DEN Türkiye’nin YÜZYIL MESAJI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, yeni Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ı Türkiye Yüzyılı mesajıyla kutladı. Ertuğruloğlu, “Anavatan Türkiye Dışişleri Bakanı Sayın Hakan Fidan’a başarılar diliyorum.

İSVEÇ’TEN TEBRİKLER

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Hakan Fidan’ı tebrik ederek, “Yeni Dışişleri Bakanı olarak atanan Hakan Fidan’ı çok tebrik ediyor, İsveç ile Türkiye arasında güzel bir işbirliğini dört gözle bekliyorum.”

UKRAYNA’DAN İNGİLİZCE MESAJ

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak, Telegram hesabından Türkçe olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ukrayna’nın aziz dostu ve büyük müttefiki Hakan Fidan’ı Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı olarak atanmasından dolayı tebrik ediyorum. Bölgemize adil ve kalıcı barış getirme konusundaki kararlılığınız için minnettarım. Size güç ve kuvvet diliyorum.” ülkenizin kalkınması için çalışmalarınızda başarılar.hayırlı olsun.”

ESTONYA’DA TEBRİKLER

Estonya Dışişleri Bakanı Margus Tsahkna, Twitter üzerinden Fidan’ı tebrik ederek, “Türkiye bizim müttefikimiz ve sizinle çalışmak için sabırsızlanıyoruz” dedi. gönderi paylaştı.

haber-hendek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu