Haber

Okul önünde güvenlik önlemi alındı

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte güvenlik güçleri okul önünde ve çevresinde güvenlik önlemi alarak kontroller yaptı. Şüpheli kişiler ve araçlar durdurularak aranırken, okulun çevresindeki seçkin bayilerde de inceleme yapıldı.

Kağıthane’de okulların açılmasıyla birlikte polis ekipleri okul önünde ve çevresinde kontroller gerçekleştirdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi, Asayiş, Taşınabilir Okul Ekibi, Asayiş Şubesi ve Trafik Şubesi çalışanları, Ahmet Buhan Anadolu Lisesi önünde kontrol gerçekleştirdi. Helikopter yardımıyla havadan yapılan kontrolde polis, okulun çevresinden geçen şüpheli araçları ve şahısları durdurdu. Şüphelilerin cesetleri ve araçlarında arama yapılırken, Genel Bilgi Tarama (GBT) araması yapıldı. Okul çevresinde bulunan seçkin bayilerin belgeleri incelenirken, çocuklara satışı yasak olan eserler de incelendi.

Lise son sınıf öğrencisi Ronay Çalıkılıç, polis kontrollerinin güvenlikleri açısından değerli olduğunu belirterek, “Bu bizim için çok güvenli. Okul sonrası birçok sorun olabiliyor. Gizlice okula bir şeyler sokabiliyorlar. Polis de elinden geleni yapıyor.” Güvenliğimiz. Devam etmek isterim. Kimliği belirsiz. “İnsanların ne yapacağı belli. Hepsini etkisiz hale getirip götürüyorlar” dedi.

Polis, okul ve çevresinde her gün 118 noktada uygulama yapılacağı bilgisini verirken, bu uygulamaların tüm eğitim dönemi boyunca planlı bir şekilde devam edeceği belirtildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu