Yaşam

Okullarımızda “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Eğitimi” Veriyoruz

“Her Öğrenci Bir Eğiticidir” projesi kapsamında düzenlenen “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık” konulu eğitimler sona erdi.

Çorlu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından iklim değişikliği, sıfır atık, geri dönüşüm ve çevre koruma bilincinin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi amacıyla okullarda düzenlenen eğitimlerde sona gelindi.

1 Mayıs 2023 tarihinde başlayan ve Özel Çorlu Küçük Şeyler Anaokulu, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi, Çorlu İlkokulu, Çorlu Ortaokulu, Nenehatun Anaokulu ve Zübeyde Hanım Anaokulunda gerçekleştirilen “Her Öğrenci Bir Eğitimcidir” proje eğitimi; Berker Küçük Dostlar Anaokulu, Atatürk İlkokulu, Aziz Günden İlkokulu, Ergene Vadisi İlkokulu, Şahinler Ortaokulu, Furtuni ve İshak Pinhas Ortaokulu, Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nde özel keman icra edildi.

“Her Öğrenci Bir Eğiticidir” projesi “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık” eğitiminin ilk aşamasının tamamlandığını kaydeden Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin, program kapsamındaki eğitimlerin öğrencilere yönelik eğitim ve öğretim programıyla devam edeceğini belirtti. yıl 2023-2024. 2022-2023 eğitim-öğretim yılında başlatılan eğitim programı kapsamında ise 13 okulda düzenlenen eğitimlere 1.800 öğrenci ve öğretmen katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu