Haber

Depremin vurduğu 2 ilçedeki yığma evler ay sonunda teslim edilecek

GAZİANTEP’te depremin büyük yıkıma yol açtığı Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde yığma evlerin inşaatına başlandı. Depremzedeler ay sonunda tuğlaları dökülen yeni yaşam alanlarına taşınacak.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde binlerce bina yıkıldı, yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Her iki ilçede de yaraların sarılması için çalışmalar sürüyor. Gruplar, bir konteyner kent, yığma bina ve kalıcı yaşam alanları oluşturmak için büyük çaba harcıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Emlak Konut, 2 ilçede yığma ev inşaatına başladı. Depremzedeler ay sonunda tuğlaları dökülen ve altyapısı tamamlanan yeni yaşam alanlarına taşınacak.

‘MEVCUT AFET MÜDÜRLÜĞÜNE UYGUN’

25 metrekare olarak planlanan ve 6 kişilik ailenin tüm ihtiyaçlarının karşılandığı yığma binalar hakkında konuşan Emlak Konut Uygulama Müdürü Cüneyt Çiftçi, bölgede önce zemin etüdünün yapıldığını, ardından statik raporların yapıldığını vurguladı. yığma yapıların ortaya çıktığını belirterek, “Bu binalar tamamen mevcut afet yönetmeliğine uygun. Tuğla duvar imalatı bitti, sıva, seramik ve diğer çalışmalar devam ediyor. Hedefimiz Nurdağı’ndaki 528 yeni konaklama yerinin anahtar teslimini ay sonunda depremzedelere teslim etmek. İslahiye’de 540 yeni yaşam alanının anahtar teslimini ay sonuna kadar teslim edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu