Haber

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Asya turunun ilk durağı olan Güney Kore’de

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Asya ırkının ilk durağı olan Güney Kore’de Dışişleri Bakanı Park Jin ile bir araya geldi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Asya gezisinin ilk durağı olan Güney Kore’de Dışişleri Bakanı Park Jin ile başkent Seul’de bir araya geldi. Toplantıda konuşan Stoltenberg, NATO’nun Kuzey Kore’nin “pervasız” füze testleri ve nükleer silah programından endişe duyduğunu söyledi. Ukrayna’daki savaşın Asya için sonuçları olduğunu belirten Stoltenberg, “Bu bizim birbirimize ne kadar bağlı olduğumuzu gösteriyor” diyerek, NATO ülkeleri ile Güney Kore arasındaki “ortak değerlere” değindi. Park, “Bugünlerde karşı karşıya olunan benzeri görülmemiş küresel zorluklar göz önüne alındığında, özgürlük, demokrasi ve hukukun üstünlüğü değerlerini paylaşan ülkeler arasındaki dayanışmanın her zamankinden daha önemli olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Stoltenberg’in Güney Kore ziyareti kapsamında Başkan Yoon Suk-yeol ve Milli Savunma Bakanı Lee Jong-Sup ile görüşmesi beklenirken, Stoltenberg’in yarın Japonya’ya giderek Japonya Başbakanı Fumio Kishida ve diğer Japon yetkililerle görüşmesi planlanıyor. . – Seul

haberbolvadin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu